Visszatérő problémák megoldása

Előfordul, hogy időről időre ugyanabban, vagy legalábbis nagyon hasonló helyzetben találjuk magunkat.

Miért nehéz megtalálni a megoldást a visszatérő problémákra?

Leginkább azért, mert legtöbbször a megoldást kívül keressük, holott az bennünk van.

Ha rendre hasonló szituációban találjuk magunkat, ami nem örömteli számunkra, akkor biztos, hogy a gondolkodásunkkal van probléma.

Életünk nagy részét ugyanis robotként éljük. A megszokott gondolataink, szokásaink, viselkedésmintázataink, hiedelmeink mentén cselekszünk. Természetes, hogy az eredmény is a szokásos lesz.

Már Einstein is megmondta:

„Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és közben azt várni, hogy az eredmény más legyen.” 

Ha más helyzeteket akarunk teremteni magunk köré, akkor változtatni kell a cselekvéseinken, de ehhez először a gondolatainkat kell módosítani.

Naponta 50-60 ezer gondolatunk van, aminek jórésze nem tudatos. A személyiségfejlesztő módszerek ezért leginkább a tudattalan tartalmakkal dolgoznak.

Hogyan találd meg a megoldást a problémáidra?

A visszatérő problémák megoldására legjobb módszer a személyiségünk fejlesztése. Ha megfejlődjük az adott kihívást, vagy úgyis mondhatnám, hogy megtanuljuk a leckét, akkor át tudunk lendülni a korábban problémásnak hitt helyzeten.

Nagyon sok jó egyéni módszer létezik a személyiség fejlesztésére. Ha egyénileg szeretnél dolgozni, akkor is kereshetsz bátran.

Ugyanakkor a csoportos módszereknek van egy plusz varázsa, ami a csoportdinamikából adódik. A legjobb persze a kétféle módszer kombinálása. Csoportos fejlődési lehetőségek például a tréningek vagy a családállítás.

A családállítás során is a tudattalan mintázatainkra látunk rá, illetve azok forrása rajzolódik ki.

Naponta sok tucat tudattalan döntést hozunk. Valójában amikor azt gondoljuk, hogy nem áll módunkban választani, akkor is választunk. Akkor éppen azt, hogy maradunk abban, amit nem szeretünk. Ez is döntés.

Amikor meghozzuk a döntést, hogy nem maradunk tovább a nem kívánt helyzetben, nem maradunk az áldozati szerepben, mások – vagy akár önmagunk – hibáztatásának csapdájában, azzal már egy nagy lépést teszünk a megoldás felé. Ehhez azonban sokszor az is kell, hogy kicsit kívülről nézzünk rá az adott helyzetre, amiben vagyunk. Erre is sok módszer létezik, amit egyéni fejlesztések során is alkalmazunk. A családállításon azonban döbbenetes ereje van annak a pillanatnak, amikor megjelenik előtted a helyzeted, mintha egy színházi előadást néznél. Hatalmas felismeréseket hoz ez a ráeszmélés, s néha már ez a szembenézés is elég ahhoz, hogy változás induljon el.

Ha szeretnéd te is kipróbálni ezt a hatékony módszert, akkor csatlakozz hozzánk a következő csoportos családállításon.

További részletek.

– Vissza a blog főoldalra –

Önismereti és családállító tábor Málta