Családállítás, mint az önismeret forrása

A családállítás hatékony módszer az életünkben gondot okozó helyzetek megoldásához.

Minden ember egy családi rendszer része. A családunk fontos szerepet tölt be életünkben, gyerekkorunkban a túlélésünk záloga, hogy beilleszkedjünk a családi rendszerbe. Ezért a gyerekek nagyon alkalmazkodók tudnak lenni.

Gyakran később, felnőtt korban is olyan viselkedésminták mentén éljük az életünket, mint amiket a származási családunkban megtanultunk.

A baj csak az, hogy sokszor ez már egyáltalán nem szolgálja az érdekünket, mégsem tudunk változtatni rajta, vagy nem vesszük észre, hogy mit kellene másképp tennünk.

A családállítás során ráláthatunk miért ismételjük ugyanazokat az élethelyzeteket, milyen mintázatok szerint éljük az életünk. Ezután eldönthetjük, hogy kilépünk-e az adott mintából, ha számunkra az már nem előnyös. Felfedezhetjük a rejtett lojalitást, a tudattalan családi összefonódásokat, sorsismétléseket is.

Feltárulhatnak előttünk olyan rejtett aspektusok, amik segítenek más oldalról közelíteni a problémánkhoz és meglátni új utakat a megoldásához. Nemcsak súlyos élethelyzetekben, hanem kisebb elakadások, ismétlődő minták vagy döntési helyzetek esetén is hasznos lehet a családállítás. Sőt, sokan prevenciós céllal is részt vesznek, hogy mélyebben megértsék magukat és kapcsolataikat. Valójában bárki profitálhat a módszerből, mivel a családi dinamika, kapcsolati minták, transzgenerációs hatások mindannyiunk életében hatással vannak, és az önismeret fejlesztésére szolgáló eszközként is alkalmazható.

A családállítás egyik fő célja, meglátni a lehetőséget a teljesebb és tudatosabb életre. Ebben nagy segítség, hogy ezzel a módszerrel csatlakozhatunk az ősöktől felénk áradó támogató erőhöz. A családállítás erőteljes eszköz lehet, de nem csodaszer. A változáshoz idő, belső munka és a megértések gyakorlati alkalmazása szükséges. Az állítás megadja az irányt, de a hosszú távú eredmények érdekében fontos, hogy a résztvevő tudatosan dolgozzon a felismerésein.

Néhány témakör, amiben segíthet a módszer:

  • kapcsolati problémák
  • magány
  • sikertelenség
  • anyagi gondok
  • gyermektelenség
  • szülő – gyermek konfliktusok
  • munkahelyi gondok
  • érthetetlen szorongás
  • tehetetlenség vagy gátoltság érzése

Az állításokon nem kell felfedni a csoport előtt a problémát. A résztvevők a spontán megérzéseikre, érzeteikre hagyatkozva jelenítik meg az aktuális családi mintázatokat. Mozgásukkal, helyzetükkel és érzéseikkel, vagy akár egymáshoz való viszonyulásukkal mutatják meg a probléma gyökerét. Biztonságos, támogató közeg segíti a mélyebb megértést ítéletmentesség, tisztelet és elfogadás mentén.

Ha szeretnél többet tudni a módszerről, akkor jelentkezz Te is a következő családállításra. A jelentkezéshez és bővebb információkért kattints ide!

– Vissza a blog főoldalra –

Önismereti és családállító tábor Málta